istanbul iç mimar

  • Home
  • /
  • istanbul iç mimar

İSTANBUL İÇ MİMAR , PROJELENDİRME VE UYGULAMA HİZMETLERİ

İstanbul'da iç mimarlık hizmetine ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geç

istanbul iç mimar ve tasarım hizmetlerimiz kapsamında, siz değerli müşterilerimizin değiştirmek/dönüştürmek istetiği mekanları özgün tasarımlarla hayata geçirebilmek için çalışıyoruz. Bu hedefle mağaza, konut, ofis, restoran, cafe, fabrika, otel vb. bütün mekanlarınızı yenilikçi, estetik ve ideal çözümlerle tasarlayıp sizlere sunuyoruz. Ve tasarım sürecini tamamladıktan sonra profesyonel ekiplerimizle anahtar teslim uygulamalar yapıyoruz.

İç mimar kimdir ? Ne iş yapar? İç mimarlık belirlenen bir mekan içerisinde kullanıcıların işlevsel, yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sunmak için çözümler üreten meslek dalıdır. İç mimarlık hem bütün güzel sanatlar gibi estetik bilgi ile yoğrulmuş hem de mimarlığın bina olgusunu ve teknik yapı bilgilerini kullanan bir konumda da yer almaktadır. İç mimar bir yapı  ve içerisinde yer alan mekanların hacim ve yüzeylerini değerlendirirken güncel  yapı sistemleri, fiziksel çevre kontrolü, aydınlatma sistemleri, ergonomi, ısıtma sistemleri gibi bir çok alanda bilgili olması gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında mekanı kullanacak olan bireylerin yaşam kalitesini ve konforunu öne çıkartabilecek tanımlı mekanların, tanımlı işlevlerle, kullanıcı için biçimlendirilmesi ve tasarlanması iç mimarlık mesleğinin temel amaçlarındandır. İç mimar, mekan organizasyonuna estetik, fonksiyonel ve uygulanabilir çözümler getirmek amacı ile tasarımlar yapar. İç mimar, mesleğinin gereği olarak, insan-donanım-mekan ilişkilerini – sorunlarını alışılmış tespit ve önerilerin ötesinde mevcuttaki bütün temel verileri ele alarak, yeniden, günümüz ve gelecek kaygısı ile araştırır. Malzeme ,uygulama teknikleri ,tasarım araştırma teknikleri alanlarındaki gelişmeleri, çalıştığı mekan ve donanım tasarımlarında kullanır, uygulanabilir bir bütün oluşturabilmek için araştırmalar yapar. İç mimarların hizmet verdikleri alanlar genel olarak söyle sıralanabilir : Uluslararası İç Mimarlar Federasyonu (IFI), iç mimarlık alanında çalışmalar yapacak olan kişilerin taşıması gereken asgari özellikleri şu şekilde sıralar: iç mekanların işlevsel ve nitelikli olabilmesi için çalışılacak alandaki mevcut sorunları tanımlayarak araştıran ve yaratıcılığını katarak çözen; iç mekanı tasarlayan, tasarım analizi yapabilen, şantiye denetimi, yapı sistemleri, estetik, iç mekana ilişkin yapı bilgisi, yapı donatıları, malzeme, donanım konusunda bilgili olan ve bildiklerini paylaşmaktan çekinmeyen , iç mekanın tasarımına ilişkin ilişkin çizim ve gereken bütün dokümanları hazırlamak üzere eğitim ,donanım ve deneyime sahip kişilerdir. İç mekan tasarımının ilk aşamalarından ve etütlerinden, bütün uygulamaların bitimine kadar süren (karar verme-uygulama) süreçlerini gerçekleştiren ekip içinde yer alır. Mekana özgü bütün donanımların elde edilen veriler doğrultusunda boyut ve kullanım ve üretilebilirlik verilerini saptar, özgün biçimde hayata geçirmek için etütler yapar. İç mekanların kullanıcının güncellenen ihtiyaçlarından dolayı, yeniden bina yapımından daha sık gereksinim duyulduğu bir gerçektir. Yeni mekanlarda veya eski işlevi dönüştürülüp yeni bir işlev kazandırılacak  iç mekanlarda öngörülecek işlevler, insanın yasam ve davranış biçimlerine göre çözümlenmeli ve düzenlenmelidir.

İletişim

Caferağa mah. Serasker Cad. 66/9 Kadıköy, İSTANBUL Phone:+0(216) 346 4100 Fax:+0(216) 346 4100 Email:[email protected]                                                            
Kolon Mimarlık ; mimarlık, içmimarlık ve ürün tasarımı alanlarında çalışmalar yapan, İstanbul-Kadıköy merkezli, disiplinlerarası bir oluşumdur. Mimari, içmimari ve mekan oluşumundaki öğeler bir bütündür. Bir bütün olarak düşünülmeli, tasarlanmalıdır. Mimari süreç sonrasında oluşturulmaya çalışılan içmimari, çoğunlukla yüksek maliyet ve fazla sorun demektir. Bu felsefeyle yola çıkan `Kolon` ekibi mimari , içmimari ve ürün tasarımı sürecini , profesyonelleri ile birlikte bir bütün olarak ele almaktadır. Dolayısıyla daha verimli ve özgür bir proje ve uygulama süreci oluşmaktadır.
© Copyright 2017

Kolon Mimarlık / İç Mimarlık

error:
× whatsapp ile yazın